Galeria

Dnia 30 Października odbyło się pierwsze polowanie zbiorowe, które poprowadził sekretarz koła – Kol. Artur Jarmolik, w polowaniu wzięło udział 18 myśliwych. Polowanie odbywało się na terenie obwodu nr 300, a dokładniej polowaliśmy na łąkach w Kościaszynie, Uśmierzu, Siekierzyńcach, oraz ostatni miot w lasku w Oszczowie zwanym Bażanciarnią. Jedynym zwierzem pozyskanym przez naszych kolegów okazał się lis, strzelony w pierwszym miocie przez kol. Jerzego Paradowskiego, niestety przez większą część dnia pogoda udanie krzyżowała nam plany, wiał wiatr i co chwilę padał deszcz, mimo wszystko na polowaniu widzieliśmy bardzo dużo bażantów, oraz widziano kilka lisów, które dzięki pogodzie potrafiły nam umknąć. Polowanie przebiegło sprawnie, bezpiecznie, oraz w miłej atmosferze.

Dnia 5 Listopada odbyło sie polowanie Hubertowskie, ktore poprowadzili – łowczy Piotr Kopera, oraz prezes Jerzy Osinowski, polowalismy w lesie Dołhobyczowskim od granicy, warto dodać, że w tym roku po wieloletniej przerwie zdecydowaliśmy się na zaplanowanie do odstrzału zajęcy, ktorych liczebność zdecydowanie wzrosła, wszystko dzięki pomniejszaniu liczebności lisów, które potrafia skutecznie odławiać zające, w szczególności wiosną. Juz na pierwszym polowaniu na zające (tj. 5.11.16) zostały pozyskane 2 szaraki. Po jednym strzelili Franciszek Krawczyk, oraz Marcin Kulczyński, poza szarakami kolegom udało się strzelić 2 dziki, jednego strzelił Eliasz Chmiel, a drugiego Jerzy Tracz, polowanie trwalo krótko – 4 mioty, po czym udaliśmy się do miejsca zbiórki na Gajówce, po polowaniu zasiedliśmy wspólnie z naganiaczami do posiłku. W polowaniu brało udział 23 mysliwych.

24.12.15 odbyło się polowanie wigilijne które prowadził Łowczy Piotr Kopera. Polowanie zakończyło się pokojowo, polowalismy krótko po czym podzieliliśmy się opłatkiem.

20.12.15 polowanie opłatkowe prowadzone przez Łowczego Piotra Kopere oraz prezesa Romana Malute. Na pokocie 2 lisy. Po polowaniu podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia oraz zasiedlismy do wspólnego posiłku

13.12.2015 kol. Roman Nikodem prowadził polowanie, którego obszar obejmował łąki Kościaszyn, Sulimów, Oszczów, Horodyszcze, Honiatyn. W polowaniu brało udział 11 myśliwych. Święty Hubert darzyl naszych myśliwych dwoma dzikami, które pozyskał kol. Artur Jarmolik oraz kol. Eliasz Chmiel, który tego dnia został pasowany na rycerza świętego Huberta przez Łowczego koła Piotra Kopere, zgodnie z tradycją został namalowany na jego czole krzyż, którego nie mozna zetrzeć do końca łowów, po czym odebrał Złom oraz gratulacje. Gratulujemy oraz niech koledze Bór Darzy. Poza dzikimi na pokocie znalazł się też lis strzelony przez kol. Tomasza Barańskiego oraz bażant kogut pozyskany przez kol. Radka Ożoga. Dziękujemy kolegom za bezpieczne polowanie oraz miłą atmosferę.

06.12.2015 odbyło się polowanie mikołajkowe w lesie dołhobyczowskim na mołczanach, zbiórka odbyła się tym razem przy leśniczówce. W polowaniu uczestniczyło 22 myśliwych w tym 2 zaproszonych kolegów z koła 'Cichy Bór' z Modryńca, kol. Dariusz Druzic oraz kol. Skubis. Po 8 pędzeniach na pokocie znalazł się tylko lis którego pozyskał kolega Jerzy Tracz, dziki były lecz skuteczność strzałów myśliwych tego dnia nie była najlepsza:) mimo wszystko panowała super atmosfera, polowanie przebiegło sprawnie oraz co najważniejsze-bezpiecznie za co dziękujemy, darz bór!

Początkiem lutego nasze kolo zakupiło 50 sztuk dorosłego bażanta łownego które zostały wsiedlone do łowiska w stadkach rozpłodowych 5-6 kur+kogut. Wsiedlone zostały w łąkach miejscowości Prehoryłe, Sulimów oraz Siekierzyńce. Na dzień dzisiejszy można uznać to za sukces ponieważ za każdym pobytem w tamtych okolicach można spotkać nie jednego a nawet kilka pięknych dorosłych sztuk. Na zdjęciu Wiesław Barański.

29.11.2015 w lesie dołhobyczowskim przy granicy odbyło się polowanie z udziałem 14 myśliwych w tym gościliśmy kolegę Jarosława Cybulskiego, prowadzącym polowanie był Wiesław Barański. Tym razem pogoda dopisała. Na pokocie znalazły się 2 dziki oraz lis. Dziękujemy kolegom za miłą atmsfere oraz bezpieczne polowanie, darz bór!

25 października odbyło się pierwsze polowanie zbiorowe które poprowadził łowczy koła Piotr Kopera. Obszarem na którym polowalismy był las Dołhobyczów od strony granicy państwa. W polowaniu uczestniczyło 26 myśliwych, na pokocie znalazło się 5 dzików oraz 2 lisy.

07.11.2015 odbyło się polowanie Hubertusowskie które prowadził łowczy koła Piotr Kopera, oraz prezes Roman Maluta. W polowaniu uczestniczyło 25 myśliwych, którym udało się pozyskać 4 dziki oraz 3 lisy.

22.11.2015 w lesie Dolhobyczowskim przy granicy odbyło się polowanie zbiorowe które prowadził Wiesław Barański. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły nam na zbyt długie łowy i zakończyliśmy na 2 pędzeniu. W polowaniu brało udział 10 myśliwych, żaden z nas nie oddał nawet strzału, polowanie przebiegło "pokojowo".

Jakieś 15 lat temu, polowanie na kaczki, stawy Kościaszyn. Na zdjeciach Wiesław Barański, Andrzej Barański oraz Tomasz Barański.

Dla członków koła

W3Schools

Prace Gospodarcze

W3Schools

Kalendarz Polowań

W3Schools

Obecna Faza Księżyca

Pierwsza Kwadra
Pierwsza Kwadra

Księżyc jest obecnie w znaku Panny
Księżyc ma 5 dni